Środki ostrożności, które należy podjąć przed zabiegiem hydrofacial

Środki ostrożności, które należy podjąć przed zabiegiem hydrofacial

Istnieje kilka środków ostrożności, o których należy pamiętać przed zabiegiem hydro-facial. Po pierwsze, nie należy wystawiać się na działanie promieni słonecznych ani przyjmować pewnych leków lub suplementów diety. Należy również unikać wysypki lub stanów zapalnych na skórze.

Unikaj ekspozycji na słońce

Aby zapewnić najlepsze rezultaty zabiegu hydrofacial, unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce przed i po zabiegu. Ekspozycja na światło słoneczne może wywołać produkcję melaniny, pigmentu, który może prowadzić do hiperpigmentacji i nowych skaz. Po zabiegu należy również unikać stosowania produktów samoopalających lub korzystania z łóżek opalających. Powodują one pękanie naczynek i zaburzają przepływ krwi do skóry.

Zabiegi hydrafacial wykorzystują maszyny parowe do otwarcia porów i nałożenia produktów resurfacingowych. Ważne jest, aby przed zabiegiem mieć czystą skórę, aby uniknąć otarć. W okresie 24 godzin przed zabiegiem nie należy złuszczać skóry. Jest to spowodowane tym, że urządzenia ssące używane podczas zabiegu hydrafacial mogą powodować otarcia.

Innym ważnym środkiem ostrożności jest unikanie ekspozycji na słońce przez 72 godziny przed zabiegiem. Jest to szczególnie ważne dla osób o jasnej karnacji. Światło słoneczne zawiera promienie ultrafioletowe, które są głównymi winowajcami widocznego starzenia się skóry. Ekspozycja na światło słoneczne powoduje powstawanie wolnych rodników, które zmieniają zachowanie komórek skóry. Unikając ekspozycji na słońce przed zabiegiem, pomożesz chronić nowo odsłonięte komórki skóry i zapewnisz, że rezultaty utrzymają się dłużej.

Unikaj wysypki

Podczas zabiegu hydro-facial będziesz pocierana urządzeniem zaprojektowanym w celu dostarczenia aktywnych składników w głąb skóry. Zazwyczaj proces ten wymaga wielu przejść i może sprawić, że Twoja skóra będzie zaczerwieniona i wrażliwa. Najlepiej unikać tego zabiegu, jeśli masz skłonność do trądziku, trądziku różowatego lub innych chorób skóry. Ponadto przez 48 godzin po zabiegu należy unikać makijażu i intensywnego ciepła.

Niezależnie od tego, który zabieg wybierzesz, przed jego wykonaniem powinnaś skonsultować się z dermatologiem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymujesz bezpieczne i skuteczne leczenie. Ważne jest również, aby przed zabiegiem hydro-facial zaprzestać stosowania jakichkolwiek leków lub kremów na receptę.

Jeśli pojawi się wysypka, pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest unikanie alergenu, który ją wywołał. Twój lekarz może dostarczyć Ci listę produktów, które nie zawierają tego czynnika drażniącego. Inną pomocną wskazówką jest stosowanie chłodnych, wilgotnych okładów na obszar dotknięty wysypką, aby złagodzić swędzenie. Jeśli nadal odczuwasz swędzenie, możesz również zastosować 1% krem z hydrokortyzonem.

Unikaj stanów zapalnych

Chociaż zabieg hydra-facial jest coraz bardziej popularną opcją dla wielu osób, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed wykonaniem go na swojej twarzy. Po pierwsze, upewnij się, że unikasz pokarmów, które powodują stan zapalny, takich jak przetworzone mięsa, alkohol i rafinowane węglowodany. Jedz również dużo owoców i warzyw, aby zwalczyć stan zapalny, a także zieloną herbatę i jagody, które zawierają właściwości przeciwzapalne.

Zabiegi hydra-facial obejmują oczyszczanie, złuszczanie i peeling chemiczny. Proces ten obejmuje ręczne narzędzie, które wykorzystuje kwas salicylowy lub glikolowy do eliminacji bakterii powodujących trądzik. Ten etap może być dostosowany do preferencji pacjenta, jak również do jego wcześniejszych doświadczeń z peelingami.

Zabiegi hydra-facial to świetny sposób na odmłodzenie skóry i sprawienie, że poczujemy się odświeżeni i odmłodzeni. Sam zabieg jest szybki i bezbolesny, a pacjenci często porównują go do lekkiego masażu. Cały zabieg trwa zaledwie pół godziny i nie ma żadnych przestojów.

Unikaj podrażnionej skóry

Zabiegi Hydra-Facial polegają na użyciu ręcznego urządzenia do złuszczania skóry i wprowadzania aktywnych składników. Składniki te pomagają poprawić teksturę skóry, nawilżenie i blask. Firma twierdzi, że zabieg ten sprawi, że skóra będzie wyglądać młodziej, bardziej promiennie i zdrowiej. Ale ważne jest, aby przed zabiegiem skóra była wolna od czynników drażniących.

Bezpośrednio po zabiegu pacjenci powinni unikać ekstremalnego ciepła lub intensywnych ćwiczeń przez co najmniej 48 godzin. Powinni również unikać stosowania makijażu lub intensywnych produktów do pielęgnacji skóry przez co najmniej trzy dni. W tym czasie pacjenci powinni unikać stosowania jakichkolwiek produktów kosmetycznych z kwasem glikolowym lub innymi składnikami złuszczającymi. Pozwoli to na ochronę rezultatów zabiegu. Ponadto, powinni unikać poddawania się jakimkolwiek innym formom peelingu chemicznego, dermaplaningu lub mikrodermabrazji.

Przed poddaniem się zabiegowi hydro-facial pacjenci powinni skonsultować się z dermatologiem, aby upewnić się, że są wystarczająco zdrowi, aby poddać się temu zabiegowi. Niektóre stany zdrowotne, takie jak trądzik różowaty, mogą utrudniać przeprowadzenie zabiegu. Osoby z aktywną wysypką, oparzeniami słonecznymi lub trądzikiem różowatym nie kwalifikują się do tego zabiegu. Powinny również unikać poddania się zabiegowi, jeśli są w ciąży.

Unikaj trądziku

Unikanie trądziku przed zabiegiem hydro-facial jest jednym z najlepszych sposobów, aby zabieg zakończył się sukcesem. Należy jednak przestrzegać kilku ważnych wskazówek, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny. Na początek, nie zatykaj swoich porów. Nadmiar sebum i martwych komórek skóry może powodować wypryski. Chociaż może to być niepożądany efekt uboczny, jest on zazwyczaj tymczasowy i ustępuje w ciągu kilku dni.

Należy również unikać leków na trądzik, takich jak izotretynoina (Accutane). Może on zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, jeśli jest stosowany z innymi zabiegami na skórze, w tym z hydrafacialem. Dodatkowo należy unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Zmniejszy to ryzyko powstania blizn i dyskomfortu podczas ekstrakcji.

Przed zabiegiem należy unikać produktów zawierających tretinoinę, leków na trądzik, zabiegów złuszczających, woskowania i depilatorów. Należy również unikać nakładania makijażu lub jakiejkolwiek formy intensywnego ciepła na twarz przez co najmniej 48 godzin przed zabiegiem. Zabieg HydraFacial usunie wierzchnią warstwę martwych komórek skóry i odsłoni znajdującą się pod nią świeżą, zdrową skórę.

Unikaj trądziku różowatego

Osoby, które mają trądzik różowaty powinny unikać terapii z użyciem ekstremalnego ciepła, w tym zabiegów hydraFacial. Jest tak dlatego, że ekstremalne ciepło może zaostrzyć trądzik różowaty. Jednak ekstremalne ciepło nie jest jedynym czynnikiem, który może negatywnie wpływać na trądzik różowaty. Niektóre rodzaje zabiegów laserowych mogą również powodować podrażnienie skóry, w tym Fraxel i Pico Laser.

Codziennie należy myć twarz delikatnym środkiem oczyszczającym, używając letniej wody. Unikaj stosowania środków ściągających i mydła. Zamiast tego używaj łagodnych środków oczyszczających przeznaczonych dla osób z trądzikiem różowatym. Zawsze nakładaj środek oczyszczający okrężnymi ruchami i upewnij się, że dobrze spłukałeś letnią wodą. Po oczyszczeniu, osusz twarz bawełnianym ręcznikiem i zastosuj krem nawilżający przyjazny dla osób z trądzikiem różowatym.

Jeśli cierpisz na trądzik różowaty, powinnaś skonsultować się z dermatologiem. Będzie on w stanie przepisać Ci odpowiednie leczenie. Ważne jest, aby wspomnieć dermatologowi o wszelkich aktualnych stanach chorobowych. Należy również unikać ekspozycji na słońce i na skórę.

Rosacea może powodować obrzęk skóry i podrażnienie oczu. Powinnaś unikać słońca, które jest jedną z głównych przyczyn zaostrzeń. Powinnaś także nosić krem z filtrem i często go nakładać, aby chronić swoją skórę.

Unikaj egzemy

Istnieje kilka sposobów na uniknięcie egzemy podczas zabiegu hydro-facial. Pierwszym z nich jest unikanie stosowania środków nawilżających z dodatkowymi składnikami. Najlepiej używać środków nawilżających przeznaczonych do skóry wrażliwej. Należy również unikać parabenów oraz kwasu salicylowego lub glikolowego. Podczas gdy te składniki są powszechnie stosowane w leczeniu egzemy, mogą one również pogorszyć stan. Jeśli musisz używać tych produktów, poproś swojego dostawcę o dostarczenie Ci leku, który może zapobiegać zaognieniom i utrzymać Twoją skórę w zdrowiu.

Egzema jest chorobą skóry, która powoduje znaczny stan zapalny i swędzenie. Może pojawić się w każdym miejscu na ciele, ale jest szczególnie nieprzyjemna, gdy pojawia się na twarzy. Jest to powszechne u małych dzieci, ale może również dotyczyć dorosłych. Aby zminimalizować ryzyko rozwoju egzemy na twarzy, unikaj wszelkich sytuacji, które wywołują ten stan.

Oprócz unikania gorących pryszniców, powinieneś również unikać używania mydeł z substancjami zapachowymi. Chociaż gorąca woda może być przyjemna w dotyku, może zaostrzyć stan. Spróbuj brać prysznic w letniej temperaturze. Ponadto, powinnaś nakładać na skórę kremy lub maści, aby utrzymać jej nawilżenie. Wybieraj także maści i kremy zawierające emolienty, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *