Epilacja laserowa Vectus – poznaj największe zalety laserowego usuwania owłosienia

epilacja laserowa

Przeciętna kobieta spędza blisko 2 miesiące swojego życia na usuwaniu niechcianego owłosienia, aby zachować gładką skórę. Większość tradycyjnych metod depilacji wymaga czasu, a włosy zawsze odrastają. Inaczej jest z epilacją laserową – wystarczy kilka zabiegów, aby pozbyć się zbędnego owłosienia praktycznie na zawsze. Przedstawiamy sprawdzony laser do depilacji Vectus, używany w najlepszych klinikach medycyny estetycznej.

Czym wyróżnia się laser do depilacji Vectus?

Vectus to złoty standard w depilacji laserowej. Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, którzy do wielu lat specjalizują się w laserowym usuwaniu owłosienia, podkreślają liczne zalety tego lasera diodowego. Można zastosować go w przypadku większości pacjentów, mających problem z nadmiernym owłosieniem.

Epilacja laserowa przy pomocy urządzenia Vectus doskonale sprawdza się w usuwaniu różnego rodzaju owłosienia (z wyjątkiem najjaśniejszego) na wszystkich partiach ciała. Jest to laser diodowy, który wytwarza wiązkę światła o długości fali 801 nm. Dzięki wymiennym głowicom o różnych rozmiarach laser ten umożliwia szybkie wykonanie epilacji laserowej zarówno dużych partii ciała (np. nóg, pleców, bikini), jak i małych obszarów (np. wąsika czy uszu).

Laser Vectus został wyposażony w zaawansowany system chłodzący Advanced Contact Cooling, który na bieżąco koi obszary skóry poddawane zabiegowi. Takie rozwiązanie zdecydowanie podwyższa komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Przez większość pacjentów zabieg ten oceniany jest jako mało bolesny. Vectus posiada również czytnik melaniny SkinTel™, który bezbłędnie mierzy poziom melaniny w skórze przed każdym zabiegiem i umożliwia takie ustawienie parametrów, aby procedura była maksymalnie bezpieczna i skuteczna dla każdego pacjenta. Za wysoką skuteczność zabiegu odpowiedzialny jest także system luster głowicy Photon Recycling™, który umożliwia powtórne wykorzystanie energii wiązki laserowej poprzez jej odbicie.

Na czym polega epilacja laserowa?

Większość metod depilacji to krótkotrwałe rozwiązania, a w dodatku ryzykowne, ponieważ powodują podrażnienia skóry i wrastanie włosków. Epilacja laserowa rozwiązuje te niedogodności, ponieważ dociera do źródła problemu i niszczy włos w całości, wraz z jego macierzą, odpowiedzialną za wzrost owłosienia. W ten sposób można zahamować wytwarzanie włosów na danym obszarze praktycznie na stałe.

Laser Vectus emituje delikatne impulsy energii, które przechodzą przez skórę do mieszka włosowego. Melanina znajdująca się we włosie pochłania energię, co powoduje efekt termiczny – podgrzanie mieszka włosowego i jego nieodwracalne zniszczenie. Jednak laser do depilacji działa tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu (anagenu), dlatego konieczne jest wielokrotne powtórzenie zabiegu, aby osiągnąć optymalne efekty. Zazwyczaj można spodziewać się od 6 do 12 sesji.

Usuwanie owłosienia laserem Vectus – efekty

Seria zabiegów epilacji laserowej pozwala na zlikwidowanie praktycznie wszystkich włosków na danym obszarze. Skóra staje się gładka i jedwabista. Raz na zawsze można zapomnieć o podrażnieniach po goleniu i wrastających włoskach. Mimo wykonania pełnej serii zabiegów, pod wpływem różnych czynników (zmiany hormonalne, leki), można po pewnym czasie zauważyć wzrost włosów na leczonym obszarze. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że co kilka lat będzie trzeba wykonywać tzw. zabiegi przypominające, aby utrzymać pozytywne efekty epilacji laserowej.

W razie innych pytań na temat epilacji laserowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w KatowicachPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *