Endermologia – modelowanie sylwetki bez skalpela

Endermologia to zabieg idealny dla osób, które chcą osiągnąć zgrabną sylwetkę i jędrne ciało bez użycia inwazyjnych metod. Zdrowy styl życia w połączeniu z serią zabiegów endermologii może zdziałać cuda. Pomaga w redukcji cellulitu, obrzęków i zwiotczeń. Wyjaśniamy, na czym polega endermologia LPG i jakich efektów można się po niej spodziewać.

Endermologia – co to jest?

Endermologia, nazywana też masażem podciśnieniowym, to mało inwazyjna metoda modelowania sylwetki dostępna m.in. w katowickiej Klinice Miracki. Jej działanie polega na intensywnej stymulacji tkanek przy pomocy urządzenia wyposażonego w głowicę wytwarzającą podciśnienie, zaopatrzoną w specjalne rolki i zmechanizowaną klapkę. Technologia ta wspiera naturalne mechanizmy metaboliczne i regeneracyjne w organizmie. Modelowanie sylwetki podczas endermologii możliwe jest dzięki intensywnej stymulacji tkanek. Masaż podciśnieniowy pobudza ciało do szybszego usuwania podskórnej tkanki tłuszczowej, zmniejsza obrzęki i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i zdrowy wygląd skóry.

Skuteczna metoda ujędrniania ciała i redukcji cellulitu

Endermologia wykazuje wszechstronne działanie na skórę i tkankę podskórną:

  • poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, co wpływa na przyspieszenie redukcji cellulitu;
  • pobudza do pracy komórki tkanki łącznej, które zaczynają produkować więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i napięta;
  • zmniejsza problem wiotkiej skóry po ciąży lub po znacznej redukcji masy ciała;
  • prowadzi do aktywacji mechanizmu lipolizy, czyli rozkładu tłuszczu (trójglicerydów) do kwasów tłuszczowych i glicerolu, które następnie uwalniane są do krwiobiegu, wychwytywane przez inne tkanki i zamieniane w energię;
  • zmniejsza tzw. miejscową otyłość, czyli gromadzenie się tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach, mimo prawidłowej masy ciała;
  • usprawnia oczyszczanie organizmu z toksyn, likwiduje zastoje limfatyczne i pozwala pozbyć się obrzęków.

Na czym polega zabieg endermologii LPG?

Zabieg endermologii trwa około 30 minut. Pacjent zakłada specjalny kostium (endermowear), który przylega do ciała i chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia.

Generowane podczas zabiegu podciśnienie zasysa fałd skóry, który następnie jest intensywnie ugniatany. Podczas endermologii skóra przybiera kształt fali, co umożliwia dokładne jej rolowanie – na zewnątrz i do wewnątrz. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie. W ten sposób podczas masażu podciśnieniowego pobudzana jest praca tkanek, czego efektem jest działanie wyszczuplające, antycellulitowe i ujędrniające.

Pierwsze efekty modelowania sylwetki po endermologii można zaobserwować już po 3 zabiegach, jednak specjaliści zalecają wykonanie co najmniej 5-6, a najlepiej powyżej 10 sesji. Warto wiedzieć, że endermologia nie pomaga w redukcji masy ciała czy usunięciu znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Jest to metoda modelowania sylwetki, wspomagająca proces odchudzania, a nie środek do osiągnięcia szczupłej sylwetki.

Aby utrzymać i wzmocnić rezultaty endermologii konieczne jest utrzymywanie zdrowego stylu życia – odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Bardzo ważne jest także intensywne nawodnienie organizmu, zwłaszcza w okresie bezpośrednio po zabiegu – wypijanie około 2,5 litra wody dziennie wspomaga usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, które uwalniane są podczas endermologii.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *