Czy zabieg mikrodermabrazji może być stosowany między piersiami?

Która mezoterapia jest najlepsza?

Dermabrazja jest zabiegiem wykonywanym w placówce ambulatoryjnej lub biurze. Pacjenci mogą być przyjęci do szpitala, jeśli potrzebują rozległej pracy. Przed zabiegiem należy usunąć makijaż i założyć luźną odzież. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji i obejmuje koło ścierne, które usuwa zewnętrzne warstwy skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa

Chociaż mikrodermabrazja diamentowa jest popularnym zabiegiem na piersi, istnieją pewne zagrożenia związane z procedurą. Może on zaburzyć barierę ochronną na skórze i doprowadzić do powstania ciemnych plam, natomiast u osób o wrażliwej skórze mogą pojawić się siniaki. Dodatkowo, pacjenci z aktywnym trądzikiem krostkowym powinni unikać tego zabiegu. Może on powodować podrażnienie skóry i rozprzestrzeniać bakterie. Ponadto może wpływać na gojenie się rany.

Mikrodermabrazja diamentowa to bezpieczny zabieg, który pomaga usunąć niechciane komórki skóry i poprawić jej strukturę. Oprócz usuwania martwych komórek skóry, może również leczyć uszkodzenia słoneczne i blizny potrądzikowe. Procedura ta może również zmniejszyć wygląd linii wiekowych i zmarszczek. Licencjonowany lekarz medycyny estetycznej może wykonać ten zabieg i pomóc Ci wybrać odpowiedni produkt dla Twoich potrzeb.

Oprócz poprawy tekstury i wyglądu skóry, mikrodermabrazja diamentowa pomaga zmniejszyć przebarwienia i zmarszczki na twarzy. Proces ten sprzyja również lepszemu krążeniu krwi, dzięki czemu skóra wygląda młodziej. Kolejną zaletą mikrodermabrazji diamentowej jest redukcja plam starczych i rozstępów. Zabieg nie wymaga żadnych przestojów i można od razu wrócić do swoich zwykłych zajęć.

Mikrodermabrazja diamentowa jest bezpieczna dla większości typów skóry. Jest to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje różdżki ze skorupą diamentową do usuwania wierzchniej warstwy skóry. Stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, co oznacza, że Twoja skóra będzie wyglądać bardziej promiennie i młodziej niż kiedykolwiek. Pomimo tych korzyści mikrodermabrazja diamentowa nie jest odpowiednia dla kobiet w ciąży, osób z ciężkim trądzikiem, a także tych, które mają głębokie blizny lub niezdiagnozowane zmiany.

Zestawy do użytku domowego Zabieg mikrodermabrazji między piersiami

jest obecnie dostępny w formie zestawu do użytku domowego w różnych firmach oferujących artykuły kosmetyczne. Narzędzia te są nieinwazyjne i wytwarzają drobne odciski w skórze, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Urządzenia te można stosować kilka razy w tygodniu, aby uzyskać efekt gładszej skóry.

Mikrodermabrazja jest często poszukiwana przez pacjentów w przypadku takich chorób skóry jak drobne zmarszczki, przebarwienia i trądzik. Chociaż zestawy domowe są pomocne w krótkim okresie czasu, nie należy oczekiwać dramatycznych rezultatów, jak w przypadku profesjonalnego zabiegu. Produkty dostępne na rynku nie zawierają kryształów klasy medycznej; zamiast tego używają grysu z pestek owoców i innych materiałów ściernych. Z kolei zabiegi profesjonalne wykorzystują lekkie zasysanie do usuwania martwych komórek skóry.

Zestawy do domowej mikrodermabrazji są dostępne w różnych stylach i cenach. Niektóre z tych urządzeń to mikrodermabrazja z końcówką diamentową, mikrodermabrazja kryształowa i dermaplaning. Narzędzia te są wykonane z małych kryształów, które są na tyle drobne, że można je łatwo usunąć ze skóry. Podczas gdy zestawy do mikrodermabrazji w domu nie zastąpią profesjonalnych zabiegów, mogą być świetnym sposobem na samodzielne leczenie obszarów problemowych.

Do najpopularniejszych zestawów do mikrodermabrazji w domu należy Clarisonic Mia 3. Clarisonic Mia 3 to zaawansowane technologicznie urządzenie, które posiada trzy poziomy zasysania. Posiada również trzy diamentowe końcówki i 5-krotnie powiększające lusterko do oglądania wyników. Jest łatwy w użyciu, a instrukcje i nawigacja są proste i przejrzyste.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu mikrodermabrazji następuje okres rekonwalescencji, który różni się w zależności od zakresu zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, skóra goi się w ciągu siedmiu do 10 dni. Jednak całkowite zblednięcie różowego koloru może potrwać do trzech miesięcy. W okresie rekonwalescencji należy pozostać w domu i powstrzymać się od aktywności fizycznej. W miarę wzrostu poziomu energii można stopniowo wznowić normalne czynności. Przez kilka dni należy jednak unikać energicznych ćwiczeń, ponieważ może wystąpić pewne zaczerwienienie.

Po zabiegu mikrodermabrazji między piersiami, obszar ten pozostanie wrażliwy przez kilka dni i może być opuchnięty. Może być również zaczerwienione, dlatego należy stosować obficie krem z filtrem i unikać słońca przez kilka dni. W większości przypadków po zakończeniu zabiegu można powrócić do noszenia makijażu.

Po zabiegu mikrodermabrazji Twoje piersi będą czuły się opuchnięte i napięte. Zauważysz, że górna część jest pełniejsza niż dolna. Jest to kształt tymczasowy, który z czasem ulegnie zmianie. Nigdy jednak nie powróci do pierwotnego kształtu. Przez kilka tygodni po zabiegu powinnaś nadal używać biustonoszy podtrzymujących.

Po zabiegu należy nawilżać leczony obszar wazeliną lub innym kremem, aby uniknąć nadmiernego złuszczania. Należy unikać ekspozycji na słońce przez tydzień po zabiegu, aby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych. Należy również unikać skubania lub drapania leczonego obszaru przez kilka tygodni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *